Seria Wydawnicza IBM

Pomysłodawcą jest profesor Adam Dubin - szło o to, aby studenci mieli podręczniki przydatne do wykładów i do ćwiczeń laboratoryjnych. W ciągu paru lat powstawały kolejne skrypty. Najpierw w Instytucie Biologii Molekularnej potem na Wydziale Biotechnologii.

Oprócz skryptów pojawiały się też materiały konferencyjne, programy zajęć etc. Ostatnie wydane podręczniki to:

Wydaje się, że seria wydawnicza bardzo dobrze spełniła swoją rolę, ułatwiając przygotowanie się do zajęć, oszczędzając czas studentom i prowadzącym zajęcia. Niestety część pozycji jest już wyczerpana. Były to pozycje mocno dofinansowane, bez pomocy finansowej ich cena byłaby znacznie wyższa.

Pozycją, która pokazała się poza serią, ale ma związek z moją pracą na Wydziale BiNOZ, a później Biotechnologii jest Podręcznik pisania prac. Powstał on jednak dlatego, że co roku widziałem, że piszący prace walczą z tymi samymi problemami, zmagają się z polszczyzną i na ogół nie wychodzą z tych potyczek obronną ręką.

Książki z tej serii można zakupić np. w Głównej Księgarni Naukowej w Krakowie. Księgarnia ta prowadzi także sprzedaż wysyłkową. Na stronie wejb.pl można znaleźć informacje o innych pozycjach wydawniczych.